Budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych

Budowa hali magazynowej przebiegnie prawidłowo i bez opóźnień, jeśli zlecimy ją specjalistom o szerokiej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Takie właśnie warunki spełnia Nasza firma Awiar, wspieramy klientów na każdym etapie budowy, od szkicu projektu przez stawianie konstrukcji aż po jej wykończenie.

 

Każda realizacja budowy hali magazynowej jest dla nas ważna i do każdej podchodzimy indywidualnie szczegółowo badając potrzeby klienta. Bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz satysfakcja klienta są dla nas priorytetem. Nasze usługi różnią się w zależności od zleceniodawcy i jego potrzeb: każda hala potrzebuje innych warunków, adekwatnie do rodzaju towarów, które będą w niej przechowywane lub prowadzonej w niej działalności.

 

Rosnąca potrzeba budowania hal magazynowych

 

Budowane hale magazynowe mają istotne znaczenie w wielu branżach i gałęziach biznesu. W ośrodkach produkcyjnych i logistycznych hale są potrzebne do składowania właśnie wyprodukowanych lub rotujących towarów. Dla innych produktów, jak np. żywność, należy wykonać budowę hali magazynowej, która będzie utrzymywać odpowiednią temperaturę. Rolnicy zaś potrzebują hal do parkowania maszyn rolniczych oraz składowania płodów rolnych.

 

Zasadniczo zależnie od potrzeb danej branży wymienia się różne rodzaje hal magazynowych.

 

Przeważnie dzieli się je ze względu na wysokość:

  • hale niskiego składowania (do 4,2 m),
  • hale średniego składowania (od 4,2 m do 7,2 m),
  • hale wysokiego składowania (powyżej 7,2 m).

 

Rozróżnia się je też pod względem temperatury przechowywania:

  • mroźnia, w której składuje się mięso i ryby;
  • chłodnia przechowująca owoce, warzywa i zboża;
  • hala ocieplana magazynuje produkty, które nie mogą być poddawane dużym odchyłom temperatury, takie jak sucha żywność czy sprzęt technologiczny;
  • w hali nieocieplanej umieszcza się maszyny, urządzenia i pojazdy, które nie są wrażliwe na zmiany temperatur.

 

Inwestycje szyte na miarę - kompleksowa budowa hal magazynowych i centrów logistycznych

 

Każdą budowę hali magazynowej musi poprzedzić solidny projekt. Aby go stworzyć, należy omówić kilka kluczowych kwestii. Konieczne jest określenie rodzaju i sposobu magazynowania towaru, wysokość i rozpiętość hali, wydajności pracy i ergonomii w przestrzeni oraz logistyki transportu. Oczywiście uwzględniane są też między innymi zabezpieczenia przeciwpożarowe, które zapewniają bezpieczeństwo pracowników hali i spełniają wszystkie normy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Ważne jest zdefiniowanie optymalizacji wydajności. Wszystkie obszary użytkowania, jak czas, wyposażenie, przestrzeń oraz pracownicy, muszą być przed budową hali magazynowej gruntownie przemyślane. Układ hali jest planowany zależnie od rodzaju przechowywanego towaru oraz charakteru jego dystrybucji.

 

Wszystkie hale magazynowe przez Nas realizowane to projekty stworzone pod konkretne wymagania. Klient jest wspierany na każdym etapie ich realizacji: od przeprowadzenia badań geotechnicznych i analizy procesów logistycznych, przez zgromadzenie dokumentacji i wykonanie profesjonalnego projektu budowlanego po jego realizację zgodnie z harmonogramem. Dopilnujemy również, by właściciel hali uzyskał pozwolenie na użytkowanie oraz nadzór nad obiektem.

 

Do budowy hal magazynowych wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone materiały budowlane najlepszej jakości. Jako doświadczona firma zwracamy szczególną uwagę na każdy detal, ponieważ wiemy, że wszystkie elementy wpływają na wytrzymałość budowanej hali magazynowej, bezpieczeństwo jej użytkowników oraz zadowolenie klienta z inwestycji.

 

Budowa hali magazynowej wykonana przez ekspertów to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Zaufaj specjalistom i przekonaj się sam o ich skuteczności - satysfakcja gwarantowana!

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2023 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.