Budowa kurników dla ferm drobiu

Budowa kurników dla ferm drobiu

Budowa ferm drobiu wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego też, aby spełniała ona wszystkie wymogi, warto powierzyć jej budowę profesjonalnej firmie, która zrealizuje projekt. Budując kurnik, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, tak aby maksymalnie zapewniał optymalne warunki hodowlane.

 

Wysokiej jakości kurnik dla ferm drobiu dopasowany do potrzeb inwestora

 

Kurnik, jest jednym z najważniejszych elementów ferm drobiu, oczywiście oprócz samego ptactwa. Dobrym miejscem na kurnik dla niosek, czy brojlerów, jest takie, które znajduje się wystarczająco daleko od innych ferm drobiowych.

Należy również pamiętać, aby kurnik znajdował się minimum 200-300 metrów od zabudowań mieszkalnych. Odpowiednio zbudowany kurnik, powinien być nie tylko schronieniem przed warunkami atmosferycznymi, ale powinien również zapewniać optymalne warunku do rozwoju drobiu, bez zbędnego stresu.

Kurnik powinien być nowoczesny i innowacyjny oraz powinien być odpowiednio wyposażony i funkcjonalny. Wyposażenie uzależnione jest od rodzaju prowadzonej hodowli i różni się między sobą. Dlatego też do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dostosowując projekt do wymagań klienta i jego potrzeb.

 

Na co zwrócić uwagę, przy budowie kurnika - od projektu do realizacji

 

Oferta skierowana jest przede wszystkim do inwestorów, którzy chcą zmodernizować istniejące konstrukcje, lub rozpocząć budowę konstrukcji kurnika. Przy budowie kurnika warto zwrócić uwagę na warunki sanitarne oraz materiały jakie zostały użyte do budowy.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby konstrukcja kurnika była wykonana z wysokiej jakości stali, która charakteryzuje się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Stalowa konstrukcja pozwala na utrzymanie kurnika w odpowiedniej czystości i zachowaniu wymaganych restrykcji sanitarnych, które dotyczą ferm drobiu. Dodatkowo konstrukcja stalowa jest modułowa i umożliwia rozbudowę już istniejących zabudowań, co pozwala na rozszerzenie działalności fermy w każdym czasie.

Z kolei grubość ścian uzależniona jest od rejonu budowy kurnika, tak aby zapewnić drobiowi korzystne warunki środowiskowe.

Odpowiedni projekt uwzględniający liczebność hodowli i potrzeby życiowe ptaków oraz zastosowanie nowoczesnych technologii jest jednym z najważniejszych punktów wyjścia w całym przedsięwzięciu oraz kluczem do przeniesienia wizualizacji w realizację. Znaczne przyspieszenie prac budowlanych umożliwia szybsze zasiedlenie kurników i większe zyski.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.