Budowa parku handlowego z generalnym wykonawcą

Budowa parku handlowego z generalnym wykonawcą

Wielkopowierzchniowe centra i galerie handlowe stały się powszechnym elementem naszego krajobrazu. Nie wszystkie jednak miejscowości są jednak odpowiednim miejscem na lokalizację tego typu obiektu. Czasami bardziej adekwatne wydają się być parki handlowe, a ich lokowanie w średnich i małych miastach z roku na rok staje się coraz bardziej powszechne. Ze względu na oferowaną przez siebie wygodę i wszechstronność zakupów zdają się być rozwiązaniem przyszłości i warto przemyśleć, kogo zaprosić do współpracy przy ich budowie.

 

Definicja parku handlowego

 

Park handlowy to połączony wspólnym parkingiem zespół obiektów handlowych, które mają zaspokajać podstawowe potrzeby dotyczące codziennych zakupów. Najczęściej spotkać można tu sklepy typu: market lub minimarket, dostawców artykułów spożywczych (piekarnia, sklep mięsny, warzywniak, cukiernia), apteka, drogeria (kosmetyki i chemia domowa), odzież i obuwie, prasa, często połączona z punktem gier liczbowych.

W odróżnieniu od galerii handlowych są obiektami parterowym, złożonymi z kilku połączonych ze sobą, lub całkiem oddzielnych budynków. Przez to, że nie posiadają wspólnej wewnętrznej przestrzeni jak hol czy lobby, do której prowadziłyby centralne dwa lub więcej wejść, wszystkie działające w parku handlowym lokale funkcjonować mogą niezależnie od siebie. Parki handlowe zlokalizowane są na ogół w pobliżu osiedli mieszkalnych, raczej w centrum konkretnych dzielnic niż na obrzeżach miast.

 

Budowa parku handlowego z generalnym wykonawcą

 

Mimo tego, że park handlowy jest inwestycją powierzchniowo mniejszą niż potężne galerie handlowe, jego budowa wymaga nie mniejszych umiejętności, a z pewnością równie dużych zdolności organizacyjnych, aby stał się on wygodnym rozwiązaniem dla klientów. Przystępujący do realizacji tego projektu generalny wykonawca ma tę przewagę nad innymi wykonawcami, że posiada zespół menadżerski i inżynieryjno - techniczny, którego członkowie specjalizują się z bardzo różnych branżach i realizacjach. W jednych rękach znajdzie się więc:

  • zaprojektowanie obiektu w sposób jak najbardziej ekonomiczny i ergonomiczny,
  • analiza projektu przed przystąpieniem do realizacji pod kątem minimalizacji nakładów przy zachowaniu wysokiej jakości,
  • prace ziemne, kanalizacyjne, drogowe, budowlane, montażowe, instalacyjne i wykończeniowe,
  • stałe nadzorowanie placu budowy pod kątem zgodności prac z projektem,
  • dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy na budowie.

Zatrudniając generalnego wykonawcę inwestor ma do czynienia tylko z jedną osobą kontaktową, która referuje mu postęp prac i proponuje niezbędne modyfikacje, gwarantując przy tym terminowe oddanie wysokiej jakości obiektu do użytkowania.

Rosnąca popularność parków handlowych, jest wyzwaniem również dla branży budowlanej. Warto powierzyć tego typu inwestycję doświadczonemu generalnemu wykonawcy, który dołoży wszelkich starań, aby zaprojektowany i wybudowany przez niego park handlowy stał się ulubionym miejscem zakupów i spotkań okolicznych mieszkańców.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.