Hale handlowe - budowa z generalnym wykonawcą

Hale handlowe - budowa z generalnym wykonawcą

Hale handlowe są obecnie szeroko stosowane zarówno w handlu hurtowym jak i detalicznym. Natykamy się na nie kilkukrotnie w ciągu dnia, zastosowane są bowiem na wielu targowiskach miejskich, rynkach rolnych czy w galeriach handlowych. Ze względu na specyficzne warunki, które uwzględnić należy w trakcie ich projektowania i wznoszenia, wielu inwestorów decyduje się na budowanie hal handlowych z generalnym wykonawcą. Powierzenie mu realizację takiej inwestycji od koncepcji do uzyskania pozwolenia na użytkowanie inwestor ma gwarancję niezakłóconego przebiegu procesu i spójności całego projektu. 

 

Czym zajmuje się generalnych wykonawca w procesie powstawania hali handlowej?

 

Początkiem współpracy między inwestorem zamawiającym halę handlową a zatrudnionym przez niego generalnym wykonawcą jest wspólne ustalenie ogólnego zarysu całej inwestycji. Zbierając dane wejściowe do projektowania, generalny wykonawca tworzy koncepcję, którą po dokonaniu uzgodnień z inwestorem, przekształca w projekt architektoniczny. Następnie przekazuje inwestorowi lub inspektorowi nadzoru inwestorskiego komplet dokumentów, aby Ci uzyskali pozwolenie na budowę. 

 

Proces budowlany generalny wykonawca rozpoczyna od przejęcia i wygrodzenia placu budowy, po czym przystąpić może do realizacji inwestycji, dbając o porządek i bezpieczeństwo na placu budowy, zgłaszając prace do odbiorów częściowych i wykonując niezbędne korekty i poprawki nakazane przez inwestora bądź jego przedstawiciela. Na koniec przystępuje do prac wykończeniowych, porządkuje teren po zakończeniu działań i zgłasza gotowość do odbioru.

 

Generalny wykonawca uczestniczy także wraz z inwestorem w czynnościach odbiorowych, które mają na celu zdobycie pozwolenia na użytkowanie wybudowanej przez niego hali handlowej. 

 

Zalety budowy hali handlowej z generalnym wykonawcą

 

Decydując się na współpracę z generalnym wykonawcą, inwestor zlecający budowę hali handlowej może być pewien, że zostanie ona wzniesiona na czas, z użyciem wyłącznie najwyższej jakości materiałów i w ramach uzgodnionego budżetu. Zyskuje on przede wszystkim pewność, że jego inwestycja jest w rękach doświadczonej firmy, która realizowała już takie inwestycje, umie przewidzieć, z jakimi problemami można mieć do czynienia, identyfikuje "wąskie gardła" i stara się zapobiegać niepotrzebnym przestojom i opóźnieniom. 

 

Do najważniejszych korzyści wynikających z zaangażowania generalnego wykonawcy należą:

  • realizacja budowy przez firmę, która przygotowała projekt – wie o nim wszystko, nie traci czasu na dodatkowe wyjaśnienia i uzgodnienia, 
  • optymalizacja kosztów, każdorazowo, kiedy wystąpi taka możliwość, 
  • płynny przebieg inwestycji i niejednokrotnie przyspieszenie terminu jej zakończenia, 
  • brak konieczności wyszukiwania różnych ekip do poszczególnych etapów prac, 
  • edukcja ryzyka związanego z bezpieczeństwem na placu budowy. 

 

Powierzenie budowy hali handlowej generalnemu wykonawcy jest gwarancją powstania obiektu na czas, jego solidnego wykonania i estetycznego wyglądu. Jego wiedza, doświadczenie, posiadana sieć kontaktów są w stanie znacznie usprawnić proces budowy i sprawić, że inwestor nie będzie musiał angażować się zbytnio w żaden jej etap. 

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2025 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.