Projektowanie hal przemysłowych

Projektowanie hal przemysłowych

Wieloletnie doświadczenie Naszej firmy pozwala kompleksowo realizować nawet najbardziej wymagające i złożone projekty hal przemysłowych na terenie całego kraju. Obsługujemy całą inwestycję od wykonania projektu hali przemysłowej, aż po budowę zoptymalizowanych pod względem rozwiązań funkcjonalnych obiektów produkcyjnych.

 

Sukces Naszej firmy opiera się na najwyższej jakości pracy, dbałości o inwestorów - zwłaszcza poprzez spójny system wartości oraz wspólne cele.

 

Projektowanie hali przemysłowej - co warto wiedzieć?

 

Wykonując projekt hali przemysłowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim jakie ma być przeznaczenie danego obiektu. Mogłoby wydawać się, że hale przemysłowe są do siebie bardzo podobne, jednak różnią się wieloma detalami, które kolosalnie wpływają na późniejszą logistykę i wydajność pracy danego przedsiębiorstwa. Bardzo istotnym wyborem jest dopasowanie lokalizacji projektowanej hali przemysłowej, do charakteru podejmowanej w niej działalności i przyszłych planów rozwojowych. Szczególnie ważne są takie aspekty jak:

  • dostęp do dróg publicznych prowadzących do nieruchomości,
  • dostęp do materiałów,
  • parametry gruntu (aby skutecznie zmniejszyć ryzyko ponoszenia ogromnych kosztów dostosowania gruntów pod dany obiekt),
  • znajomość planu zagospodarowania przestrzeni,
  • sprawdzenie dostępności mediów na wytypowanym obszarze.

 

Po doprecyzowaniu lokalizacji oraz typu działalności do jakiej hala przemysłowa ma służyć rozpoczyna się faza projektów budowlanych i architektonicznych określających konstrukcyjne, techniczne i materiałowe rozwiązania.

 

Kolejnym krokiem są projekty instalacji zewnętrznych i wewnętrznych oraz zagospodarowania terenu hali przemysłowej.

 

Ostatnim krokiem kończącym fazę projektową inwestycji jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Wszystkie te etapy odbywają się przy stałym wsparciu i konsultacjach z naszą wykwalifikowaną kadrą projektantów, konstruktorów oraz inżynierów.

 

Hala przemysłowa - w jakiej branży się sprawdzi?

 

W Naszej firmie najczęściej projektowane są hale przemysłowe stosowane jako powierzchnie magazynowo-produkcyjne, a częściowo może w nich znajdować się także przestrzeń biurowa i socjalna. W przypadku przestrzeni magazynowych hale mogą być wyposażone w specjalne technologie, takie jak na przykład suwnica, która może być niezbędna w przypadku działalności ukierunkowanej na magazynowanie przedmiotów ciężkich, wielkogabarytowych. Użycie suwnicy w takim wypadku skutecznie wpływa na efektywność pracy w przedsiębiorstwie. Hala z suwnicą powinna być zaprojektowana indywidualnie, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał w danym przedsiębiorstwie. Kolejnym przykładem przeznaczonego dla konkretnych branży rozwiązania są hale wysokiego składowania, które powinny mieć bardzo dobrze zaprojektowane ścieżki transportowe dla tradycyjnych wózków widłowych oraz coraz częściej wprowadzanych nowoczesnych rozwiązań - w pełni automatycznych układnic i transporterów.

 

Sprawdź i przekonaj się już dziś jak wiele korzyści niesie ze sobą wykonanie projektu ukierunkowanej dla Twojej działalności hali przemysłowej. Zapraszamy do konsultacji oraz dalszej współpracy z naszym rzetelnym i profesjonalnie wykwalifikowanym zespołem.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.