Projektowanie i budowa sortowni odpadów

Projektowanie i budowa sortowni odpadów

Nie da się ukryć, że śmieci zalewają świat, zwłaszcza te plastikowe. Unia Europejska postanowiła rozpocząć walkę w celu ochrony środowiska. Z tego powodu w Polsce coraz liczniej powstają sortownie odpadów, których celem jest recykling oraz zmniejszenie ilości zbędnych śmieci.

 

Sortownie śmieci – kompleksowy projekt i budowa

 

Sortownie powstają przede wszystkim w celu ograniczenia ilości odpadów, które szkodzą środowisku. Oznacza to:

  • utylizację odpadów,
  • odzysk cennych surowców wtórnych,
  • właściwe przechowywanie i składowanie odpadów.

Sortownia to bardzo ważny element w walce o dobro natury. Ogromne ilości śmieci przenikające do lasów i wód nie tylko zabijają zwierzęta i roślinność, ale pośrednio szkodzą również człowiekowi. To wszystko wpływa zarówno na ekologię, jak i ceny towarów i usług.

Budowa takiej hali wymaga przede wszystkim spełnienia przez obiekt wszelkich norm bezpieczeństwa i regulacji budowlanych. Są one ważne, by obiekt był w pełni sprawny i bezpieczny dla ludzi, którzy będą w nim pracować. Istotne jest, by zadbać o odpowiedni dobór materiałów oraz właściwy grunt, na którym powstanie sortownia odpadów. Ważny jest też sam sposób wykonania, dlatego dobór odpowiedniej i doświadczonej firmy wykonawczej powinien być priorytetem. Pomoc i rada profesjonalistów pomoże nie tylko w odpowiedniej realizacji projektu, ale może też mieć znaczący wpływ na jego finalny koszt.

 

Projekt sortowni odpadów, czyli początek wszystkiego

 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy stworzyć projekt budynku sortowni odpadów, który pomoże uzyskać oficjalne pozwolenie na budowę. Istotna jest też analiza samej działki, która powinna mieć dostęp do wody, prądu, kanalizacji czy gazu. Nie jest to oczywiście warunek niezbędny, ale z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Aby uzyskać pozwolenie na budowę sortowni odpadów projekt musi:

  • określać granicę działki lub terenu,
  • przedstawiać obrys i układ projektowanych budynków oraz urządzeń budowlanych,
  • pokazywać sposób w jaki odprowadzane lub oczyszczane będą ścieki,
  • przedstawiać zarówno układ komunikacyjny jak i układ zieleni. Wskazane muszą zostać charakterystyczne elementy, wymiary i rzędne oraz określona musi być odległość do już istniejących budynków,
  • zawierać informację o obszarze na jaki budynek będzie oddziaływał.

Powyższe dotyczą zaledwie projektu zagospodarowania działki. Ważny jest również projekt samego budynku, który zawierał będzie informacje dotyczące m.in układu przestrzennego, sposób użytkowania, charakterystykę ekologiczną i wiele innych. Istotny jest też projekt techniczny, który odnosi się już stricte do rozwiązań konstrukcyjnych.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.