Warsztat samochodowy - budynek wykonany w konstrukcji hali stalowej

Warsztat samochodowy - budynek wykonany w konstrukcji hali stalowej

Prowadzenie warsztatu samochodowego to doskonały pomysł na biznes dla każdego, kto zna się na swoim fachu i ma dość pracy dla kogoś. Otworzenie własnego warsztatu sprawia, że przed każdym mechanikiem pojawiają się zupełnie nowe możliwości zawodowe. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, od podstaw należy zaplanować jego funkcjonowanie. Pierwsze pytanie jakie musimy sobie zadać brzmi "z jakich materiałów powinien zostać wykonany budynek?". Poniżej przedstawiamy odpowiedź!

 

Stalowa czy murowana konstrukcja dla warsztatu samochodowego?

 

Jeszcze do niedawna zarówno hale produkcyjne, jak i usługowe były przede wszystkim murowane. Konstrukcja uchodziła bowiem za solidną oraz trwałą. Na skutek ogólnego postępu technologicznego, sposób budowania zmienił się, a obecnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem są estetyczne i lekkie konstrukcje stalowe, w których można prowadzić praktycznie każdą działalność produkcyjną i usługową - również warsztat samochodowy.

"Największą zaletą hal stalowych jest ich wytrzymałość. Wykonanie obiektu w tej technologii jest znacznie mniej kosztowne w porównaniu do budynku murowanego. Dodatkowo, proces budowy jest bardzo krótki. Problemu nie stanowi też szybki demontaż." - wyjaśnia specjalista ds. budowy konstrukcji stalowych.

Budynek stalowy może być zaprojektowany tak, jak założył właściciel. Daje to możliwość otworzenia funkcjonalnego warsztatu samochodowego, z odpowiednio dostosowaną ilością pomieszczeń wewnętrznych, a także właściwymi ich wymiarami. W tego typu budynkach bez problemu zmieści się także aparatura diagnostyczna oraz różnego rodzaju sprzęt.

Wewnątrz hali stalowych można wyodrębnić liczne pomieszczenia, takie jak pokój socjalny dla pracowników, klientów czy biuro. Co ważne, wnętrze może być ogrzewane.

 

Pomoc generalnego wykonawcy w projektowaniu i budowie warsztatu samochodowego

 

Pierwszym krokiem do wybudowania warsztatu samochodowego w konstrukcji hali stalowej powinno być znalezienie zaufanego wykonawcy. Tylko wtedy otrzymamy bowiem gwarancję dobrze wykonanej konstrukcji, spełniającej nasze wymagania. Wybrana firma powinna, po konsultacjach z klientem, powinna przedstawić mu projekt przyszłego obiektu i dopiero po jego akceptacji, przystąpić do budowy. Nie należy zapominać, że profesjonaliści powinni zawrzeć ze swoim klientem umowę, w której jasno zostaną przedstawione warunki współpracy.

Dobrze wykonana hala stalowa na potrzeby warsztatu samochodowego ma mnóstwo zalet, które przemawiają za budową tego typu obiektu. Przede wszystkim, wyróżniamy tu krótki czas oraz niski koszt budowy, a także tanią eksploatację budynku. Wykonane z najlepszych materiałów hale stalowe to również wysoka trwałość oraz wytrzymałość. Stalowe elementy konstrukcyjne budynków są dodatkowo wzmacniane oraz zabezpieczanie, co niweluje ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych czy negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych. Hala stalowa jest zatem doskonałym rozwiązaniem do budowy swojego własnego warsztatu samochodowego.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.