Wielkie sklepy samoobsługowe - jaki typ konstrukcji wybrać

Wielkie sklepy samoobsługowe - jaki typ konstrukcji wybrać

W naszym kraju rywalizacja dyskontów nabiera coraz większego tempa. Na terenie całej Polski jest ich już kilka tysięcy. Liderem jest Biedronka i Lidl, ale nawet mniejsze z sieci dyskontów są obecne już w każdym województwie. Tak duża popularność, tego rodzaju sklepów, sprawia, że właściciele sieci skupiają się na łatwych i szybkich rozwiązaniach podczas budowy.

 

Szybko i efektywnie – hale o konstrukcji stalowej jako sklepy samoobsługowe

 

Wzrost popularności dyskontów spożywczych w Polsce, wymusił na właścicielach sieci handlowych wprowadzenie rozwiązań, które gwarantują szybką budowę obiektu. Wykorzystanie do tego celu konstrukcji hal stalowych zrewolucjonizowało i znacznie przyspieszyło proces powstawania nowych sklepów. Miejsca tego rodzaju swoją popularność zawdzięczają lokalizacjom. Dlatego na każdym nowo wybudowanym osiedlu prędzej czy później pojawi się dyskont spożywczy jednej z wiodących sieci. Ten wymóg rynku, także odbija swoje piętno na procesie budowy sklepu samoobsługowego. Postawienie konstrukcji hali stalowej jest szybszym i tańszym rozwiązaniem, niż stawianie w pełni murowanego budynku. Warto wspomnieć także o tym, że sklepy z danej sieci muszą być niemalże identyczne, aby móc kojarzyć się klientowi już na pierwszy rzut oka. To kolejny argument przemawiający za halami stalowymi, ponieważ jest to idealny sposób do stworzenia obiektów bazujących na jednym głównym projekcie architektonicznym, możliwym do wykonania w niedługim czasie.

 

Sklepy samoobsługowe z konstrukcji stalowej

 

Dyskonty jak Biedronka czy Lidl są projektami znacznie bardziej skomplikowanymi niż typowe hale stalowe wykorzystywane na przykład jako niewyspecjalizowane magazyny. Wynika to z przeznaczenia sklepów samoobsługowych i zastosowanych w nich rozwiązaniach. Mają na to wpływ względy estetyczne i zagwarantowanie bezpieczeństwa pracownikom i kupującym. Czołowi przedstawiciele tej branży w Polsce w ostatnich latach postawili na zdecydowanie rozszerzenie asortymentu. Sprawiło to, że w sklepach do tej pory o profilu typowo spożywczym, teraz z łatwością znajdziemy artykuły przemysłu domowego czy narzędzia. Zmienił się także sposób prezentowania i przechowywania towaru. Ze sprzedaży towaru ustawionego na paletach, rozszerzając asortyment dyskonty postanowiły na rozwiązania w pełni przyjazne konsumentowi. Mając na uwadze powyższe zmiany, koniecznym też było dopasowanie samego budynku, konstrukcje stalowe sprawdzają się w tego rodzaju projektach idealnie. Konstrukcje te, powstają szybko, a ich budowa jest mniej kosztowna.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.