Zalety elewacji kasetonowych w konstrukcjach hal stalowych

Zalety elewacji kasetonowych w konstrukcjach hal stalowych

Jeszcze kilkanaście czy kilkanaście lat temu właściciele firm nie przykładali specjalnie uwagi do tego, w jaki sposób prezentuje się ich firma. Dziś to już przyszłość, a przedsiębiorcy dokładają starań, by ich biura, obiekty handlowe czy usługowe, hale produkcyjne prezentowały się nienagannie. Estetyka budynku dużo mówi o firmie, jest też jej wizytówką i sposobem na budowanie marki. Jak zadbać o estetykę hali stalowej? Niezawodnym rozwiązaniem będą elewacje kasetonowe.

 

Elewacje kasetonowe - co warto o nich wiedzieć?

 

Kasetony elewacyjne świetnie się sprawdzają w podkreślaniu nowoczesnego stylu budynku. Ich forma jest geometryczna minimalistyczna, a dzięki dostępności bogatej kolorystyki możliwe jest stworzenie imponującej zabudowy obiektu. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie sprawdzające się w wielu budynkach, między innymi w halach stalowych.

Do wykonania kasetonów najczęściej wykorzystywana jest blacha ocynkowana lub aluminiowa powlekana. Dzięki zastosowaniu takich materiałów elewacja będzie wysoce odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, na czynniki środowiskowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Kasetony świetnie radzą sobie także z ochroną obiektu przed opadami i wychładzającymi je wiatrami.

Kasetony elewacyjne to uniwersalny materiał, dzięki któremu można stworzyć wiele przyciągających wzrok efektów architektonicznych. Dzięki temu budynek stanie się oryginalny i będzie stanowił doskonałą wizytówkę przedsiębiorcy, ułatwiając mu budowanie pozytywnego wizerunku swojej marki.

 

Dlaczego warto stosować elewacje kasetonowe w konstrukcjach hal stalowych?

 

Jest to rozwiązanie doskonałe, ponieważ łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Taka elewacja nie tylko będzie się świetnie prezentowała przez wiele lat. Przede wszystkim będzie solidna i wytrzymała co sprawi, że dobrze ochroni budynek między innymi przed warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr, promieniowanie słoneczne).

Kasetony można montować zarówno na dopiero co wybudowanej hali stalowej jak i na tej która już istnieje. Montaż takiej elewacji jest prosty i co najważniejsze nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi, co w dużym stopniu wpływa na zmniejszenie kosztów przedsięwzięcia. Kasetony elewacyjne wyglądają imponująco, ich montaż jest prostszy i co najważniejsze tańszy od wielu innych typów elewacji stosowanych przy stalowych konstrukcjach.

A konserwacja? W przypadku elewacji z kasetonów najważniejsze jest regularne mycie. Dzięki temu materiał pozostanie w dobrym stanie, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym przez długie lata.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 awiar.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.